Look of the day – white shirt, palazzo pants & men’s blazer

Lubię, kiedy jesienne stylizacje dziarsko sprzeciwiają się drapieżności pogody za oknem – miękkie tkaniny stoją w opozycji do wychudłych gałęzi wychylających się zza kołdry liści.

Nie ukrywam, że ostatnio moją wielką inspiracją są lata 80 – spędzam całe godziny na przeglądaniu zdjęć Brooke Shields, Ali MacGraw i Kim Basinger. Sięgam po brązowe palety cieni, usta pociągam zgaszoną pomadką, mocno wyczesuję brwi, a kasztanową grzywę przerzucam na bok w nieładzie.

Mam ochotę sięgnąć po nieco pieprznego smaku power looku poprzez męską marynarkę, ale przy tym chcę zachować harmonię sylwetki i nieco romantyzmu dzięki miękkości tkanin i neutralności kolorów.

Moja wariacja na temat lat 80 to kaszmirowa, oversize’owa marynarka, biała koszula i wełniane spodnie palazzo. Teoretycznie dzieje się tu dość dużo – przy moim marnym wzroście całość mogłaby mnie przytłoczyć, jednak nie nazbyt szerokie spodnie i krótka marynarka równoważą całość. Co więcej, choć to góra jest najszerszym elementem stylizacji, uwaga skupia się na dole przez wzór drobnej kratki.

marynarka / vintage
biała koszula / Mango
spodnie / H&M
torebka / Erdem x H&M

Udostępnij: